RADY, POMOC A ODKAZY PŘI ŘEŠENÍ RIZIKOVÉHO CHOVÁNÍ PRO ŽÁKY A ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE

LINKA BEZPEČÍ – potřebuješ pomoc HNED?

Poučme děti o dalších rizicích a nástrahách:

POUTAVĚJŠÍ SELFIE :-(((

čtěte zde: https://cnn.iprima.cz/tragedie-na-pardubicku-skupina-mladych-se-chtela-fotit-na-vagonu-jednoho-z-nich-zabil-proud-354203

AKTUÁLNĚ!!!

Nebezpečné výzvy TikTok

Rizikový TikTok

NEBEZPEČÍ INTERNETU:

MIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTI A BĚŽNÁ RIZIKA:

KRIZOVÁ CENTRA:

PREVENCE TRESTNÝCH ČINŮ

LÁKAJÍ TĚ? vše o tabákových výrobcích

Výrobci lákají na ovocné příchutě, nižší míru škodlivosti a neškodnou zábavu.

JAK JE TO DOOPRAVDY!!!!

E- CIGARETA, VAPE

V aerosolu se nachází až 4000 chemických látek, které jsou toxické pro lidské tělo. Časem mohou tyto chemikálie způsobit zánět v plicích, astma nebo vyvolat rakovinu. Také zvyšují krevní tlak, srdeční frekvenci a mohou poškodit srdeční funkci. Přestože výrobci lákají na ovocné příchutě liquidů, tak neobsahují z ovoce vůbec nic a jsou složené jen z toxických látek.

NIKOTINOVÉ SÁČKY

Nikotinové sáčky obsahují mnohonásobně vyšší množství nikotinu než klasická cigareta. Nebezpečí nikotinových sáčků je v tom, že k akutní otravě nikotinem může dojít velmi snadno. Ta se projevuje bledostí, studeným potem, nevolností, bolestí hlavy a zvracením. Dlouhodobé užívání může vést k podráždění dásní a bolesti dutiny ústní. Může vést k velmi silné závislosti.

ZAHŘÍVANÝ TABÁK

Emise zahřívaného tabáku má stejně škodlivé látky jako běžná cigareta, má navíc další škodlivé látky, které se v běžných cigaretách nevyskytují. Užívání zahřívaného tabáku může zhoršovat a zvyšovat záněty dýchacích cest, riziko vzniku astmatu nebo rakoviny plic.

STAČÍ ŘÍCT: DÍKY, NECHCI !!!!