ZŠ Šeříkova

Logo školy ZŠ Šeříkova

Fotogalerii z našich akcí najdete zde: ⇒ https://www.zsserikova.cz/druzina/fotogalerie-druziny/

Školní rok 2023/2024

OSLAVA DNE DĚTÍ

Pro děti školní družiny jsme připravili ke Dni dětí zábavné odpoledne plné veselých atrakcí. Úkolem dětí bylo obejít jednotlivá stanoviště a nasbírat co nejvíce razítek. Na závěr odpoledne si děti udělaly ovocný špíz na špejli…. a nechybělo ani sladké mlsání :-).

SKOKAN ROKU

Slunečné odpoledne jsme strávili soutěžemi ve skákání všech druhů- skákání přes švihadlo, skok do dálky, skok z místa, překážkový běh a skákání v pytli. Zábava byla skvělá a nechybělo ani sladké mlsání.

CESTA ZA VODNÍKEM 

Připravili jsme pro naší drobotinu pěší výlet s přírodovědnou tematikou. Cestou kolem řeky Odry děti v týmech plnily úkoly v pracovních listech. Úkoly byly zaměřeny jak jinak, na vodníky. Nakonec jsme dorazili k rybníčku s vodníkem, který byl plný zpívajících žabek.

MALÝ KUCHTÍK

Týmová soutěž v přípravě zdravých pokrmů se dětem v naší nové kuchyňce dětem výborně dařila. Nejen zdravé papání, ale také sladké mlsání si děti pod dozorem vychovatelek připravovaly podle receptů.

ZELENÁ STEZKA

Milujeme přírodu, a proto jsme spolu s dětmi uspořádali přírodovědnou soutěž a soutěž o ochraně životního prostředí. Děti v týmech plnily zadané úkoly na školní zahradě. Vědomosti o ochraně životního prostředí mají děti více než dost.

DRUŽINOVÝ TÝDEN NARUBY

Co to znamená? Jednotlivé děti se staly paní vychovatelkou a samy řídily zájmovou činnost v družince. Byla to náramná zábava, ale také velká zodpovědnost.

KAMARÁDKA KNÍŽKA

Pořídili jsme dětem knihy, knížky a kouzelné čtení. Společně jsme četli, povídali si o knihách a malí ilustrátoři ukázali svá nadání. Velmi zajímavé bylo pro děti kouzelné čtení s tužkou Albi.

ZDRAVÝ ŽIVOT

Měsíční projekt o našem těle, zdraví, první pomoci, zdravé výživě a pohybu. Jednotlivá oddělení družinky průběžně uskutečnili aktivity, ať už sportovní nebo vědomostní. Nácvik první pomoci proběhl ve skupinkách, naši malí zdravotníci byli úžasní. 

TURNAJ V DESKOVÝCH HRÁCH

Děti v jednotlivých odděleních strávily projektový týden v hraní deskových a logických her. Učili jsme se pravidla her, uskutečnili jsme soutěže a nechyběly ani odměny.

MAŠKARNÍ KARNEVAL

Všechny děti školní družiny si užily zábavné odpoledne v tělocvičně školy. Uspořádali jsme maškarní karneval, kde děti předvedly své masky, soutěžily a tančily. Bylo to skvělé a veselé odpoledne.

DRUŽINA MÁ TALENT

Tradiční celodružinová soutěž proběhla v duchu tance, zpěvu, hry na hudební nástroje, ve sportovních disciplínách a hlavně ve veselé atmosféře. Děti byly za svou snahu oceněny díky spolku „Pod Šeříkem“. Těšíme se zase za rok

MALOVÁNÍ NA HEDVÁBÍ

V rámci operačního programu Jan Amos Komenský proběhl ve školní družině workshop, který byl rozdělený na dvě části. Děti si společně s rodiči ve dvou podvečerech tvořili návrh a konturovali speciálními konturami hedvábné šátky a šály. Ve druhé části šátky a šály dekorovali speciálními barvami. Výsledky byly úžasné.

KOUZELNÝ DŮM

Ve všech odděleních školní družiny proběhla soutěž ve stavění staveb z různých kostek. S dětskou fantazií vznikly nádherné a nápadité stavby. Kostky Kapla, Cihličky pro dětičky, Lego, molitanové kostky a další stavebnice rozvinuly dětskou kreativitu na úroveň „stavitelů“ :-).

ZIMNÍ RADOVÁNKY

V lednu jsme využili sněhovou nadílku a pořádně se pobavili na školní zahradě. Stavěli jsme sněhuláky, ale nejradostnější bylo bobování na svahu. 

VÁNOČNÍ AKCE V PROSINCI

Měsíc prosinec se nesl ve školní družince v duchu Vánoc. Děti tvořily, malovaly, předávaly si vánoční tradice v komunitních kruzích, poslouchaly čtené vánoční příběhy. Vyvrcholením byla vánoční nadílka u stromečku v jednotlivých odděleních.

PROJEKTOVÉ DNY LEGO

V rámci OP JAK jsme navázali na výstavu kostiček Lego, a to projektovými dny ve školní družině. Děti ve skupinkách stavěly lego stavby s různými náměty.

VÁNOČNÍ KERAMICKÁ DÍLNIČKA

Děti se svými rodiči si zpříjemnily adventní čas v keramické dílničce ve školní družince. Děti vyráběly vánoční výrobky s pomocí svých rodičů. V druhém bloku si pak vydařené výrobky naglazovaly. Dětem se moc dařilo a samozřejmě i jejich rodičům.

ODPOLEDNE S ŠIFROU

Všechny děti ze školní družinky byly pozvány žáky devátých a osmých ročníků na skvělou akci. Děti soutěžily ve skupinkách v nezvyklých disciplínách od sportovních, střeleckých a vědomostních, až po programování na počítačích či programování roztomilých Beebotů včelek. Akce byla vydařená!

KERAMICKÁ DÍLNIČKA I.

V první části keramické dílničky si děti společně s rodiči tvořily z keramické hlíny vánoční výrobky. Předvánoční atmosféra byla pěkná a tvoření šlo všem od ruky :-). Ve druhé části budou děti s rodiči výrobky glazovat, výsledky jejich práce budou určitě unikátní.

SPORTOVNÍ ODPOLEDNE NA HŘIŠTI

Počasí nám přálo, tak jsme si s dětmi v listopadu zasportovali na školním hřišti. Disciplíny byly zábavné a děti si sportování náramně užily.

BAREVNÝ TÝDEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

V týdnu od 16. 10. do 20. 10. se děti každý den oblékaly do daných barev. Sladění jsme v odděleních byli každý den. V pondělí do červena, v úterý do modra, ve středu do žluta, ve čtvrtek do hněda a v pátek do zelena. Byla to moc hezká akce školní družinky.

GALERIE NA CHODNÍKU

Krásný podzim si děti „ozdobily“ malbami na chodníku. Podzimní motivy, sluníčka a další malby nám zdobí chodníky v prostorách školní družiny. Děti moc rády malují na chodník, mrkněte na fotky ve fotogalerii družiny.

BEZPEČNĚ DO ŠKOLY

Na školní zahradě se dnes sešly všechny děti školní družinky, aby si zasoutěžily. Děti si užily vtipnou disciplínu – autíčka, závodily na koloběžkách, vyzkoušely si znalost dopravních značek, skládaly puzzle s dopravní tématikou a vyzkoušely si překonávání překážek se zavázanýma očima.

Školní rok 2022/2023

OVOCNÉ MLSÁNÍ

Děti z oddělení Jahoda připravily ostatním dětem ze školní družinky ovocné špízy. Bylo to skvělé osvěžení v letních horkých dnech.

ŠVIHADLOVÝ KRÁL A KRÁLOVNA

S dětmi jsme se vrátili v čase a uspořádali soutěž o švihadlovou královnu a krále. Děti pilně trénovaly švihadlovou školku a koukali byste, jak se jim dařilo. 🙂

ODPOLEDNE V ŠIFRÁCH

Pro děti školní družinky připravili žáci druhého stupně perfektní zábavné odpoledne k mezinárodnímu dni dětí ve znamení luštění šifer, skládání 3D zvířátek, programování na počítačích, práci s beeboty a sportovních aktivit. Nechyběly ani odměny pro všechny děti v podobě krásných medailí, 3D zvířátek a sladkostí.

VÝLET ZA KONÍČKY

Vydali jsme se s dětmi na pěší výlet do Staré Bělé do jezdeckého klubu. Cestou jsme pozorovali přírodu, zažili jsme spoustu legrace. V areálu jezdeckého klubu jsme shlédli trénink jezdců. Výlet byl skvělý, těšíme se na další :-).

ZELENÁ STEZKA

Děti si v celodružinové soutěži na školním hřišti užily krásné odpoledne tentokrát na téma „PŘÍRODA“. Děti plnily ve skupinkách úkoly v celém areálu a nakonec si odnesly nejen zážitky, ale také sladké odměny.

JARNÍ DÍLNIČKY

V jarních dílničkách děti tvořily výrobky  z různých materiálů. Techniky byly malinko náročnější, ale děti je zvládly na jedničku.

DEN PRO ZDRAVÍ

Všechny děti naší školní družiny si užily na školním hřišti odpoledne plné her, kvízů a soutěží ve znamení zdravého životního stylu. Nechyběly ani odměny plné cereálií, vitamínů a sladkého mlsání.

MALÝ ILUSTRÁTOR

Také děti mohou být úžasnými ilustrátory. To nám dokázaly svou prací a nadáním při práci ve skupinách.

PEXESOVÝ KRÁL

V jednotlivých odděleních naší školní družiny proběhlo pexesové klání. Děti si procvičily svou paměť, bystrost a rychlost :-).

POHÁDKOVÝ BÁL

Děti ze všech oddělení naší školní družiny se sešly ve školní tělocvičně, aby prožily odpoledne plné tance, soutěží a veselí na téma POHÁDKA. Při promenádě předvedly nádherné a velmi nápadité pohádkové masky. Děti si odnesly spoustu zážitků a sladkých odměn :-). 

KOUZELNÝ DŮM

V jednotlivých odděleních děti stavěly svůj kouzelný dům z různých stavebnic – Kapla, Cihličky pro dětičky, Lego a dalších kostek. Ve skupinkách nebo jednotlivci postavili nádherné stavby.

DRUŽINA MÁ TALENT

Tradiční soutěž, jak již vyplývá z názvu, umožnila dětem předvést ostatním zpěv, recitaci, divadlo, scénky, tanec a další. Náramně jsme si v jednotlivých odděleních soutěž užili. Talentů máme v družince opravdu dost, koukali byste :-).

MIKULÁŠSKÉ ODPOLEDNE, ADVENTNÍ ČAS, POSEZENÍ U VÁNOČNÍHO STROMEČKU

Prosinec je období, které nabízí spoustu možností, jak si v klidu a pohodě užívat předvánoční čas, ať už malováním, hrami, soutěžemi, či zpíváním koled. Vánoční tradice a zvyky se v naší družince vždy dodržovaly s radostí a rozzářenými dětskými kukadly :-). 

PODZIMNÍ BAREVNÁ GALERIE A KERAMIKA PRO KAŽDÉHO

Milujeme tvoření- malovali jsme, kreslili jsme a vyráběli na téma PODZIM. Tematicky zařazujeme do zájmového vzdělávání různá období.

ZELENINOVÝ DEN

V jednotlivých odděleních školní družiny jsme s dětmi tvořili, soutěžili, malovali a mlsali na téma Zdravé mlsání. Povídali jsme si s dětmi o druzích zeleniny, co nám zdravá zelenina dává a jak nám prospívá. Znalosti dětí jsou skvělé :-).

MALOVÁNÍ NA KAMÍNKY

Workshop pro děti a rodiče v rámci projektu Netradičně A ZASE společně za podpory SMO. Kreativní odpoledne pro děti a rodiče se neslo v duchu malování na kameny. Děti malovaly na kameny různé obrázky z dílny vlastní fantazie. Aktivně se také zapojili jejich rodiče.

CIHLIČKY PRO DĚTIČKY

Workshop pro děti a rodiče v rámci projektu Netradičně A ZASE společně za podpory SMO. Společně s dětmi a jejich rodiči jsme strávili příjemné odpoledne ve znamení staveb dominant města Ostravy.

BĚH ZA SLUNÍČKEM

Ve školní družině proběhla, i když se zpožděním, společná akce Běh za sluníčkem. Počasí nám moc nepřálo, ale pobavili a zasoutěžili jsme si ve sportovních disciplínách i mezi kapkami deště.