Na naší škole probíhá od 1. ročníku výuka anglického jazyka. Zpočátku je kladen důraz na hravou formu výuky pro přirozené osvojování anglického jazyka. Od 3. ročníku žáci postupně komunikují v anglickém jazyce, rozšiřují si slovní zásobu a komunikační dovednosti, a to až do 9. ročníku. Vyučující zařazují do výuky poutavé formy vzdělávání anglického jazyka. Žáci se zúčastňují anglických workshopů v Knihovně města Ostravy, anglického divadla nebo anglických olympiád. Výuka anglického jazyka probíhá ve speciálně vybavených učebnách.

Od 7. ročníku si žáci mohou zvolit druhý cizí jazyk, a to německý nebo ruský jazyk. Do výuky těchto jazyků vyučující zařazují poutavé a motivační formy pro zvýšení zájmu žáků obohacovat si své vědomosti a dovednosti. Postupně se žáci zdokonalují v gramatice a umí konverzovat. Zvolená témata jsou většinou zaměřena na běžné využití  v jejich budoucím životě.