ZŠ Šeříkova

Logo školy ZŠ Šeříkova
  • ZŠ Šeříkova > Aktuality > Exkurze do Muzea nákladních automobilů a Lašského muzea
  • Ve čtvrtek 25.42024 se žáci 8. ročníku v rámci projektu OP JAK dopravili do Kopřivnice na prohlídku Muzea nákladních automobilů Tatra. Nejdříve se v edukačním programu „Jak to všechno začalo“ dozvěděli, kdy byla v Kopřivnici zahájena výroba kočárů a jak se jmenoval první automobil, seznámili se s historií výroby automobilů i s osobností zakladatele automobilky Ignáce Šustaly a jeho následovníky. Dozvěděli se, jak souvisel vývoj průmyslové výroby v Kopřivnici s rozvojem města i okolních obcí a kraje. V druhé části programu následovala prohlídka expozice s názornými ukázkami vývoje automobilů a s využitím rozšířené reality. Po opuštění muzea si žáci v uzavřeném depozitu prohlíželi zrenovovanou Slovenskou strelu, poté v Lašském muzeu umístěném v Šustalově vile zhlédli výstavu věnovanou Emilu a Daně Zátopkovým. A protože nám přálo i počasí, byl to pro všechny přínosný prima den!