Zeměpisná olympiáda

Zeměpisná olympiáda

Dne 28. 1. 2020 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády, kterého se díky chřipkám zúčastnilo méně žáků než v předešlých letech. V kategorii A (6. ročníky) své znalosti poměřilo 9 dětí, v kategorii B (7. ročníky) soutěžilo 8 žáků a v kategorii C (9. ročníky) se zúčastnilo pouze 6 žáků.

Nejlepší žák z každé kategorie pak reprezentoval naší školu v okresním kole, které se konalo 26. 2. 2020 v SVČ Ostrčilova. Stejně jako ve školním kole, museli žáci zvládnout část teoretickou, práci s atlasem a praktickou část. S opravdu těžkými úkoly se všichni tři poprali skvěle a v konkurenci ZŠ i víceletých gymnázií nám ostudu neudělali. V kategorii A obsadil Ondřej Duda (6.A) pěkné 8. místo z celkového počtu 25 účastníků, v kategorii B byl Vojtěch Štěpán (7.B) na 13. místě a v kategorii C se umístil Lukáš Jež (8.B) na 19. místě z 29 soutěžících.

Děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy!!!