Workshop – Mapy a skryté postupy při jejich tvorbě

Workshop – Mapy a skryté postupy při jejich tvorbě

Dne 25. 11. navštívili žáci šestých ročníků workshop na téma Mapy a skryté postupy při jejich tvorbě. Dvouhodinová akce se uskutečnila na půdě Přírodovědecká fakulty Ostravské univerzity, průvodcem celého workshopu pak byl Ing. Radek Dušek, Ph. D.

Ve dvou blocích vyslechly děti nejprve zajímavý výklad na téma tvorba map, viděly netradiční zobrazení map např. na bankovkách či v užitém umění, řeč byla např. o mapách Harryho Pottera či Pirátů z Karibiku. Uvědomili jsme si rozdíl mezi mapou a leteckým snímkem, zamysleli se společně nad kulturními tradicemi např. při tvorbě kartografických symbolů pro označení pošty v Japonsku a v Česku. Ve druhém bloku pak intenzivně tvořili mapy vlastní, vymýšleli kartografické symboly a soudě dle toho, jak výtečně se svých úkolů zhostili, si troufáme tvrdit, že s našimi šesťáky se ve světě určitě neztratíte!