Vítání jara – mezitřídní projektový den 1.B a 4.B

Vítání jara – mezitřídní projektový den 1.B a 4.B

Dne 21. března, v první jarní den, se sešli žáci 1.B a 4.B třídy, aby společně přivítali jaro.

V úvodu projektového dne jsme si společně zopakovali, co jsme se naučili o jaru – rostliny, zvířata, jarní svátky. Po té se děti rozdělily do skupinek a plnily úkoly – tvořily myšlenkovou mapu, luštily křížovky a rébusy s jarní tématikou.

Po svačině se děti seznámily s tradicí vynášení Moreny a společnými silami si ve skupinkách vytvořily svou Morenu. Všechny Moreny jsme pak „vynesli“ k Odře. Tam jsme se rozloučili se zimou a přivítali jaro.

Velká pochvala patří všem dětem obou tříd. Čtvrťáci se bezvadně zhostlili role těch starších, zkušenějších a prvňáčkům se to moc líbilo. Všichni už se těší na další společně strávený den

R. Juránková, K. Panáčková