Situace ohledně trasování

Situace ohledně trasování

Vážení zákonní zástupci, přibývají dotazy ohledně karantény žáků, systému trasování atd. K 23. 11. máme oficiálně v karanténě 2 třídy, ale již teď od rodičů víme o několika dalších nakažených z jiných tříd.

Předávání informací funguje následovně:

  • rodič oznámí škole, že má pozitivní dítě
  • třídní učitel tuto informaci předá ostatním rodičům v dané třídě (žáci mohou dál chodit do školy)
  • škola čeká, až si KHS zažádá o kontakty s nakaženým spolužákem (KHS si určuje, ke kterému datu)
  • škola pošle KHS tabulku s kontakty
  • rodiče obdrží SMS zprávu ohledně dalších instrukcí – žák je oficiálně v karanténě

Ze strany školy byly snahy, ihned kontaktovat KHS, jakmile se dozvíme o pozitivním žákovi. Systém trasování je bohužel takový, že se jede postupně a dostávají přednost dříve hlášené osoby. Tento týden se nám stalo, že třída byla poslána do karantény po 10 dnech od posledního kontaktu.

Přechod na distanční výuku probíhá, pokud se do karantény dostane více jak polovina třídy. V současnosti je realita taková, že se učí hybridně – část třídy je ve škole (očkovaní, po nemoci, nebyli v kontaktu s nakaženým, vrací se po PCR) a část je připojena on-line.

Pokud odhalí pozitivního žáka antigenní testy při pondělním testování, které teď probíhá plošně každý týden, třída do karantény nejde. Dokud totiž nejsou známy výsledky testů, žáci mají roušku. Pozitivní žák je ihned izolován. V pondělí 22. 11. jsme měli 4 pozitivní záchyty (doposud nepotvrzeno PCR).

Velice nás situace ohledně trasování mrzí. Raději bychom měli žáky ve škole než za obrazovkou.

J. Gajdošová, ředitelka školy