Simulované žákovské zastupitelstvo

Simulované žákovské zastupitelstvo

Dvě žákyně ze třídy 9. A se ve dnech 30.11. a 1.12. zúčastnily akce „simulované žákovské zastupitelstvo”, kdy se vybraní žáci i z jiných škol městského obvodu Ostrava-Jih zapojovali do  společných debat. Jejich předmětem bylo hledání odpovědí na otázky, co by na městském obvodu změnili a co se jim naopak líbí. Všichni aktéři pracovali ve skupinkách i s jinými školami a také získávali a opakovali informace z občanské výchovy. Závěrečnou aktivitou bylo přímo simulované jednání zastupitelstva, na kterém každá skupina prezentovala a obhajovala svůj návrh před ostatními členy. Poté jej ostatní strany schválily či zamítly.  Za pilnou práci dostali  všichni drobnou odměnu a někteří si vyzkoušeli  také poskytování rozhovorů do médií. 

autor: Michaela Římanková, Tereza Adami