Pohled do světa práce

Pohled do světa práce

Vybraní žáci 7. a 8. tříd se dne 27. dubna 2022 vydali na exkurzi do americké výrobní společnosti ITT Holding Czech Republic s. r. o. sídlící v průmyslové zóně Ostrava-Hrabová. Během dopoledne měli žáci možnost nahlédnout pod pokličku výroby brzdových destiček pro automobily světových značek a výroby tlumičů pro vlakové soupravy určené na evropský i americký trh.

Vybaveni ochrannými pomůckami a instrukcemi o bezpečném pohybu v provozu se vydali jako reportéři se svým vedoucím skupiny – pracovníkem firmy – na bližší „prozkoumání“ celého výrobního procesu, aby mohli ostatním spolužákům připravit reportáž, co všechno viděli a dozvěděli se.  

A nebylo toho málo… v hale se pohybovaly robotické paže, tu a tam projel s nákladem vysokozdvižný vozík, jinde zase jiný zaměstnanec pracoval u výrobního pásu.

Další část exkurze pak probíhala v zasedací místnosti, kde si žáci navzájem předávali nabyté poznatky formou připravených prezentací.

Na závěr byli naši žáci za snahu odměněni drobnými reklamními předměty.

Všem žákům se exkurze líbila a žáci se zároveň těší na poznávání dalších pracovních míst v Ostravě a jejím blízkém okolí. Poděkování za zprostředkování exkurze patří pracovníkům Moravskoslezského paktu zaměstnanosti, z. s., se kterým naše škola dlouhodobě spolupracuje v rámci projektu realizovaného Statutárním městem Ostravy.

Zpracovala Mgr. Ivana Matějová, kariérový poradce