Olympiáda z dějepisu

Olympiáda z dějepisu

Dne 21. 1. 2022 se naší škole uskutečnil již 51. ročník soutěže Dějepisné olympiády, tentokrát s podtitulem Šlechta v proměnách času. Mimochodem víte, že zvláštní druh nařaseného límce, který nosil šlechtic v době renesance, se nazýval okruží?

Tyto a další vědomosti z oblasti historie si přišlo změřit tucet mladých nadšenců. Do školních škamen usedli vedle sebe žáci z nejvyššího 9. ročníku, ale i z ročníku osmého. Náročností otázek se nenechali zastrašit ani naši sedmáci. Po 60 minutách bylo rozhodnuto o vítězi.

Cenu nejvyšší, 1. místo, si odnáší Lucie Bartošová z 9. A, 2. – 3. místo získali se shodným počtem bodů Tereza Farníková z 8. B a Ondřej Duda z 8. A. Vítězové se mohou radovat z věcných odměn pořízených ze SRPŠ.

Tito žáci budou naši školu reprezentovat v pokračujícím okresním kole Dějepisné olympiády v březnu tohoto roku. Budeme jim držet palce, ať se jim v soutěži daří!

Vítězům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme!

 

Za tým dějepisářů Mgr. I. Matějová