Olympiáda v Anglickém jazyce

Olympiáda v Anglickém jazyce

Ve středu 16. 2. se konalo školní kolo olympiády ze znalostí a jazykových dovedností v angličtině. V 1. kategorii pro 6. a 7. ročníky se zúčastnilo 15 dětí. Ve 2. kategorii soutěžilo 18 žáků z 8. a 9. ročníků. V úvodní části žáci v obou kategoriích prokázali své dovednosti v porozumění poslechu konverzace rodilých mluvčích, čtenému textu a anglické gramatiky. Do ústního kola postoupilo 10 nejúspěšnějších, kteří předvedli svou schopnost konverzace v angličtině.

V 1. kategorii si vedli výborně tito žáci: 1. místo – Daniel Balogh, 7.A, 2. místo – Klaudie Hořanská, 6.A, 3. místo – Jakub Hubert, 7.A.

Ve 2. kategorii zvítězil skvělým výkonem Tomáš Slavíček ze třídy 8.B, který zaslouženě obsadil 1. místo a bude školu reprezentovat v okresním kole. 2. místo vybojovala Natálie Slobobová, 8.B a 3. místo obsadila Sára Moocová, 9.B. 

Všem soutěžícím děkujeme za účast a jejich výborné výsledky. Finalistům gratulujeme a Tomovi Slavíčkovi přejeme hodně štěstí a úspěchů v okresním kole v olympiádě z anglického jazyka.