Ohlédnutí za vánočním turnajem ve vybíjené

Ohlédnutí za vánočním turnajem ve vybíjené

Je fyzická kondice našich žáků horší? Věnují se sportovním aktivitám nebo mají potíže udělat kotoul, stojku či ujít několik kilometrů? Na tyto otázky mohla aspoň částečně odpovědět naše sportovní akce „Vánoční turnaj ve vybíjené“, která byla dne 13. 12. 2019 uspořádána pro žáky 6. až 9. ročníku.

Nejdříve ve velké tělocvičně školy probíhalo slavnostní zahájení všech týmů, které byly vytvořeny ve dvou kategoriích, mladší žáci z 6. – 7. tříd, starší žáci z 8. – 9. tříd. Poté, co organizační garant turnaje, paní učitelka Kovaříková, soutěžní klání zahájila, se mladší žáci oddělili a přemístili do malé tělocvičny, zatímco turnaj starších žáků se odehrával ve velké tělocvičně. Pod „taktovkou“ hlavních rozhodčích, p. učitelky Džubasové a p. učitele Sedláka, byly započaty jednotlivé zápasy, do nichž žáci nastupovali s velkou bojovností a touhou zvítězit. Zbylí žáci, kteří se ze zdravotních důvodů nemohli vybíjené zúčastnit, byli pověřeni do rolí nezbytných pro zdárný úspěch celé akce, tj. rolí pomezních rozhodčích a měřičů času. Ostatní žáci, kteří zrovna nehráli svůj zápas o postup do dalšího kola, tvořili na střídačce a na balkonu odpovídající fanouškovskou atmosféru. Turnaj byl časově náročný, protože bylo vytvořeno v každé kategorii 6 družstev, přesto po celou dobu vládla v tělocvičnách příjemně soutěživá atmosféra. Až do posledního zápasu se sváděl boj o medailové pozice mezi jednotlivými družstvy. A i když má turnaj v obou kategoriích své vítěze, kterým gratulujeme k umístění, můžeme říci, že vyhráli všichni ti, co žijí v duchu hesla „Sportu zdar a pohybu zvlášť!!!“

Všem, kteří se podíleli na organizaci, hráčům za krásné výkony, zúčastněným divákům za vytvoření sportovně laděné kulisy, děkujeme a doufáme, že jste si tento den užili ke své vlastní spokojenosti.

Text a foto Mgr. Věra Kociánová