Matematická olympiáda – okresní kolo

Matematická olympiáda – okresní kolo

Žáci 5. tříd se zapojili do 71. ročníku Matematické olympiády, kde prokázali vyzrálost svého matematického a logického myšlení.

Vyzkoušet si vyřešit 6 náročných úloh a splnit tak školní kolo soutěže, se rozhodlo 6 žáků pátých tříd. Pěti z nich se podařilo postoupit do okresního kola, které se konalo 26. ledna 2022. Do tohoto kola postoupilo z celé Ostravy celkem 33 žáků. Tentokrát bylo jejich úkolem během 90 minut vyřešit 3 těžké úlohy, kde kromě výpočtů a výsledků museli také zdůvodnit své myšlenkové postupy. Správnost řešení vyhodnocovala okresní komise, která měla díky epidemiologické situaci složitější práci. Výsledky nás potěšily –  4 žáci naší školy se stali úspěšnými řešiteli okresního kola MO:

Matěj Lukeš (5. A)

Marek Janda (5. A)

Tadeáš Mech (5. A)

Anna Králová (5. A)

Nutno vyzdvihnout výkon Matěje Lukeše, který s 16-ti body z možných 18-ti získal 2. místo v pořadí (spolu s dalšími osmi řešiteli se stejným počtem bodů) a výsledek Marka Jandy, který získal 15 bodů, což byl třetí nejlepší bodový výsledek.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a u všech zúčastněných oceňujeme zapojení se do soutěže, mohou se těšit z odměn pořízených díky SRPŠ. Děkujeme.

V březnu nás čeká další matematická výzva – soutěž Matematický klokan, do které se zapojí celé třídy školy.

Mgr. Barbora Vlčková