Lyžařský kurz

V termínu od 2. 3. – 6. 3. 2020 dostali žáci naší školy po mnoha letech možnost vyjet na pobytový lyžařský kurz a troufám si říct, že si ho parádně užili.

V pondělí ráno jsme odjeli na lyžařský kurz do Velkých Karlovic. I když to vypadalo, že na místo ani nedojedeme, jelikož autobus měl po cestě poruchu, zůstali jsme optimisty. Ubytovali jsme se v  penzionu Tabačka, který byl hned vedle sjezdovky. Po obědě a krátkém odpoledním klidu jsme vyrazili poprvé na svah. Vzhledem k tomu, že většina dětí stála na lyžích poprvé v životě, tak prvním krokem bylo naučit se si správně zapnout lyžařské boty a zapnout lyže. Potom už začaly první pokusy dětí na těch dlouhých prkénkách. Samozřejmě až na skupinku “lyžařů”, kteří otestovali pomu a jezdili hned od prvního dne. A nelyžaři? Ti se museli poprat s dalším důležitým úkolem – vstát, když spadnou. A že to byl pro některé boj o:) A večer? Samozřejmě desatero správného lyžaře.

V úterý nám od rána pršelo a pršelo a pršelo, chvílemi to vypadalo, že nám nezbyde žádný sníh. Zůstali jsme tedy na chatě, hráli hry a soutěžili              v týmech.  Odpoledne se provazy deště proměnily jen v mrholení, tak jsme se vydali alespoň na krátkou procházku do blízkých Karlovic, kde jsme chtěli navštívit místní muzeum, ale jelikož podobný nápad mělo více lyžařských kurzů, tak jsme se na prohlídku nedostali. Vzali jsme to pěšky alespoň ještě ke svahu Kyčerka, abychom si prohlédli místní krásné sochy. Večer jsme si zase něco zahráli a tajně jsme doufali, že se ve středu na svah dostaneme.

Středeční ráno bylo prozářené sluncem, takže žádné zdržování a rychle na svah. Lyžaři zdokonalovali své obloučky, nelyžaři pilovali styl, aby co nejdříve mohli také na pomu a sjet kopec. I když to někteří chtěli občas vzdát a byli rozhodnuti, že se na lyže už nikdy nepostaví, podařilo se nám jejich odhodlání zlomit a nakonec se i z těchto odpůrců stali docela obstojní lyžaři.

Čtvrtek byl ve znamení zdokonalování lyžařských technik a překonávání sebe sama. Tuto výzvu až na jednu účastnici zvládli všichni a učitelé si mohli říct, že všechny naučili lyžovat. Jak už to poslední večer bývá, spát se šlo o něco později, na prvním místě byla legrace a kamarádi.

V pátek ráno nás pak čekal závěr na lyžích, z původně plánovaných závodů sešlo, jelikož sněhu bylo čím dál tím méně, ale na volné jízdy, které u dětí měly velký úspěch ho ještě bylo dost. A pak už jen balení, poslední oběd, vyhodnocení celého týdne a alou domů k rodičům.

Dojmy? Fajn, pohoda, lyžování, kamarádi, legrace …

A děti? Ty se ukázaly v tom nejlepším světle a zjistili, že i učitelé jsou jenom lidé, kteří se taky umí zasmát a zablbnout s nimi.