FAJNE ŠKOLNÍ BISTRO!!! NA ŠEŘÍKOVÉ

FAJNE ŠKOLNÍ BISTRO!!! NA ŠEŘÍKOVÉ

V naší škole proběhla 3. 12. 2019 ve spolupráci s magistrátem města Ostravy akce Fajne školní bistro. Jsme moc rádi, že se naše jídelna mohla vaření s panem kuchařem Valíčkem zúčastnit již v pilotním projektu. Kuchařky získaly spoustu výborných a inspirujících nápadů, které určitě využijí při své další práci. V kuchyni pomáhali studenti Střední školy společného stravování Ostrava – Hrabůvka a studenti Střední zdravotnické školy.

Žáci školy byli nadšení, protože v nabízeném menu se objevil jejich oblíbený hamburger a hranolky. Také ostatní pokrmy – vepřové trhané maso s pečeným bramborem, bermudský rybí karbanátek nebo luštěninový salát – byly velmi chutné. Někteří žáci byli hlavně jídlem z ryby velmi překvapeni, jak jim chutnalo.

Fajne školní bistro navštívili zástupci Magistrátu města Ostravy, zřizovatele školy zastoupila paní místostarostka Dagmar Hrabovská.  Celkem se akce účastnilo 25 pozvaných hostů.

Někdo by mohl namítnout, že škola je vzdělávací institucí a akce tohoto typu nemají ve škole význam. Opak je však pravdou. Ke komplexnímu vzdělání patří také naučit děti a žáky správnému stravování a všechny počiny, které vedou k zatraktivnění školních jídel, jsou velmi vítány.

Závěrem bych moc chtěla poděkovat paní vedoucí školní jídelny Šárce Zaoralové a celému týmu kuchařek za práci a ochotu nejen při tomto projektu. Dále panu Valíčkovi, bez kterého by tato akce vůbec nevznikla.

Mgr. Zuzana Hranická