Exkurze do společnosti TietoEvry

Dne 9. června se žáci sedmých ročníků vypravili na exkurzi do jedné z největších IT firem v naší republice, do firmy TietoEvry, která stojí po boku třeba Googlu nebo Microsoftu.

Žáci se během dopoledne zábavnou formou například dozvěděli, že díky práci této firmy mohou jezdit vlaky, fungovat e-shopy nebo pojišťovny, lidé mohou zaplatit večeři v restauraci kartou apod.

Žáci si také zasoutěžili, a ještě si vyzkoušeli naprogramovat malé roboty podle zadaných instrukcí.

Čas strávený v IT firmě žákům rychle utekl a byl čas se vrátit zpět do školních lavic. Mnozí žáci tak na začali přemýšlet o zajímavé, ale náročné profesi IT technik, kterou se tato firma během naší návštěvy pokusila žákům představit.

Zapsala Mgr. I. Matějová, kariérový poradce