Exkurze do JOB AIR Technic

Exkurze do JOB AIR Technic

Dne 9. 5. 2022 se žáci 8. ročníku zúčastnili exkurze do nevšedního pracovního prostředí v bezprostřední blízkosti Letiště Leoše Janáčka v Mošnově.

Navštívili obří halu společnosti JOB AIR Technic a.s. založenou v roce 1993. Jedná se o jeden z největších hangárů pro údržbu letadel ve střední Evropě. Společnost provádí údržbu letounů řady Boeing 737, dále pak Airbus A320 a Airbus A330. Posledním typem letadel je Boeing 737 MAX.

Žáci měli možnost vidět nejrůznější profese, zejména pak letecké mechaniky při výkonu jejich práce, tedy při opravách několika typů letadlech současně. Lépe si tak představili, co daná profese obnáší, kde se vykonává, jaké stroje, nástroje a pomůcky používá, jaké dovednosti, ale i vzdělání je zapotřebí.

Exkurze umožnila našim dětem rozšířit jejich obzory a přinést jim nový pohled do skutečného života dospělých.

Zapsala Mgr. I. Matějová, kariérový poradce