Okénko družinových akcí

Fotogalerii z našich akcí najdete zde: ⇒ https://www.zsserikova.cz/druzina/fotogalerie-druziny/

Školní rok 2023/2024

BEZPEČNĚ DO ŠKOLY

Na školní zahradě se dnes sešly všechny děti školní družinky, aby si zasoutěžily. Děti si užily vtipnou disciplínu – autíčka, závodily na koloběžkách, vyzkoušely si znalost dopravních značek, skládaly puzzle s dopravní tématikou a vyzkoušely si překonávání překážek se zavázanýma očima.

Školní rok 2022/2023

OVOCNÉ MLSÁNÍ

Děti z oddělení Jahoda připravily ostatním dětem ze školní družinky ovocné špízy. Bylo to skvělé osvěžení v letních horkých dnech.

ŠVIHADLOVÝ KRÁL A KRÁLOVNA

S dětmi jsme se vrátili v čase a uspořádali soutěž o švihadlovou královnu a krále. Děti pilně trénovaly švihadlovou školku a koukali byste, jak se jim dařilo. 🙂

ODPOLEDNE V ŠIFRÁCH

Pro děti školní družinky připravili žáci druhého stupně perfektní zábavné odpoledne k mezinárodnímu dni dětí ve znamení luštění šifer, skládání 3D zvířátek, programování na počítačích, práci s beeboty a sportovních aktivit. Nechyběly ani odměny pro všechny děti v podobě krásných medailí, 3D zvířátek a sladkostí.

VÝLET ZA KONÍČKY

Vydali jsme se s dětmi na pěší výlet do Staré Bělé do jezdeckého klubu. Cestou jsme pozorovali přírodu, zažili jsme spoustu legrace. V areálu jezdeckého klubu jsme shlédli trénink jezdců. Výlet byl skvělý, těšíme se na další :-).

ZELENÁ STEZKA

Děti si v celodružinové soutěži na školním hřišti užily krásné odpoledne tentokrát na téma „PŘÍRODA“. Děti plnily ve skupinkách úkoly v celém areálu a nakonec si odnesly nejen zážitky, ale také sladké odměny.

JARNÍ DÍLNIČKY

V jarních dílničkách děti tvořily výrobky  z různých materiálů. Techniky byly malinko náročnější, ale děti je zvládly na jedničku.

DEN PRO ZDRAVÍ

Všechny děti naší školní družiny si užily na školním hřišti odpoledne plné her, kvízů a soutěží ve znamení zdravého životního stylu. Nechyběly ani odměny plné cereálií, vitamínů a sladkého mlsání.

MALÝ ILUSTRÁTOR

Také děti mohou být úžasnými ilustrátory. To nám dokázaly svou prací a nadáním při práci ve skupinách.

PEXESOVÝ KRÁL

V jednotlivých odděleních naší školní družiny proběhlo pexesové klání. Děti si procvičily svou paměť, bystrost a rychlost :-).

POHÁDKOVÝ BÁL

Děti ze všech oddělení naší školní družiny se sešly ve školní tělocvičně, aby prožily odpoledne plné tance, soutěží a veselí na téma POHÁDKA. Při promenádě předvedly nádherné a velmi nápadité pohádkové masky. Děti si odnesly spoustu zážitků a sladkých odměn :-). 

KOUZELNÝ DŮM

V jednotlivých odděleních děti stavěly svůj kouzelný dům z různých stavebnic – Kapla, Cihličky pro dětičky, Lego a dalších kostek. Ve skupinkách nebo jednotlivci postavili nádherné stavby.

DRUŽINA MÁ TALENT

Tradiční soutěž, jak již vyplývá z názvu, umožnila dětem předvést ostatním zpěv, recitaci, divadlo, scénky, tanec a další. Náramně jsme si v jednotlivých odděleních soutěž užili. Talentů máme v družince opravdu dost, koukali byste :-).

MIKULÁŠSKÉ ODPOLEDNE, ADVENTNÍ ČAS, POSEZENÍ U VÁNOČNÍHO STROMEČKU

Prosinec je období, které nabízí spoustu možností, jak si v klidu a pohodě užívat předvánoční čas, ať už malováním, hrami, soutěžemi, či zpíváním koled. Vánoční tradice a zvyky se v naší družince vždy dodržovaly s radostí a rozzářenými dětskými kukadly :-). 

PODZIMNÍ BAREVNÁ GALERIE A KERAMIKA PRO KAŽDÉHO

Milujeme tvoření- malovali jsme, kreslili jsme a vyráběli na téma PODZIM. Tematicky zařazujeme do zájmového vzdělávání různá období.

ZELENINOVÝ DEN

V jednotlivých odděleních školní družiny jsme s dětmi tvořili, soutěžili, malovali a mlsali na téma Zdravé mlsání. Povídali jsme si s dětmi o druzích zeleniny, co nám zdravá zelenina dává a jak nám prospívá. Znalosti dětí jsou skvělé :-).

MALOVÁNÍ NA KAMÍNKY

Workshop pro děti a rodiče v rámci projektu Netradičně A ZASE společně za podpory SMO. Kreativní odpoledne pro děti a rodiče se neslo v duchu malování na kameny. Děti malovaly na kameny různé obrázky z dílny vlastní fantazie. Aktivně se také zapojili jejich rodiče.

CIHLIČKY PRO DĚTIČKY

Workshop pro děti a rodiče v rámci projektu Netradičně A ZASE společně za podpory SMO. Společně s dětmi a jejich rodiči jsme strávili příjemné odpoledne ve znamení staveb dominant města Ostravy.

BĚH ZA SLUNÍČKEM

Ve školní družině proběhla, i když se zpožděním, společná akce Běh za sluníčkem. Počasí nám moc nepřálo, ale pobavili a zasoutěžili jsme si ve sportovních disciplínách i mezi kapkami deště.

Školní rok 2021/2022

ZAHRADNÍ SLAVNOST

U příležitosti Mezinárodního dne dětí jsme pro naše děti uspořádali Zahradní slavnost. Slunečné počasí nám dovolilo strávit krásné odpoledne plné her a soutěží na školní zahradě. Děti soutěžily v pohádkových disciplínách: Ulov 3 rybičky, Posbírej 10 korálků, Dones Jeníčka do pece, Skákej v pytli a Vylov perlu.

Soutěžím předcházelo představení našich čtvrťáků, u kterého jsme se všichni náramně pobavili.

ZELENÁ STEZKA

Pro děti naší školní družiny jsme připravili zábavné odpoledne ke Dni Země. Ve skupinkách plnily zadané úkoly se zaměřením na životní prostředí. Máme – máte moc šikovné a chytré děti, výsledky plnění úkolů byly skvělé. S elánem se také zapojili jejich noví ukrajinští spolužáci :-).

DEN PRO ZDRAVÍ

Díky finanční podpoře našeho SRPŠ jsme pro družinkové děti připravili odpolední akci pod názvem „Den pro zdraví“. Akce se nesla v duchu zdravého stravování a pohybu. Koukali byste, co všechno naše děti znají a jak mají rády pohyb. Odpoledne jsme si všichni parádně užili a byla i spousta zdravého mlsání 🙂

MALÝ ILUSTRÁTOR

V naší družice máme hromadu ilustrátorů knížek :-). Děti pracovaly ve skupinkách nebo jednotlivě na tvorbě vlastní knihy z vlastní nebo družinové četby-

POHÁDKOVÝ BÁL

V naší školní družince se konal v jednotlivých odděleních POHÁDKOVÝ BÁL. Odpoledne bylo ve znamení soutěží, tance a promenády masek. Dětská porota vybrala zajímavé masky. Všechny děti byly oceněny, a to za podpory našeho SRPŠ. Děkujeme 🙂

DRUŽINOVÉ ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY

Celý svět sleduje Zimní olympijské hry. Ani my jsme nezaháleli a vytvořili jsme si v naší družince VLASTNÍ zimní olympijské hry. Přizpůsobili jsme zimní disciplíny našim možnostem a fantazii a pořádně jsme si zasoutěžili :-). PODÍVEJTE SE NA FOTKY, OPRAVDU TO STOJÍ ZA TO 🙂

DRUŽINA MÁ TALENT

Ve školní družině proběhla velká soutěž „Družina má talent“ a věřte, že každé dítko je jedinečným talentem. Užili jsme si skvělou atmosféru a unikátní zábavu :-). Mrkněte na naše zážitky ve fotogalerii. Děkujeme SRPŠ za finanční podporu na odměny pro naše malé soutěžící. 🙂

KOUZELNÝ DŮM

V celodružinové soutěži „Kouzelný dům“ se předvedli naši skvělí malí mistři stavitelé ze všech oddělení. Mrkněte ve fotogalerii na jejich dechberoucí stavby s nekonečnou dětskou fantazií 🙂

Z POHÁDKY DO POHÁDKY

V oddělení Zvonek proběhl pohádkový projekt. Děti hrály divadélko s papírovými loutkami, hrály deskovou hru Z pohádky do pohádky, soutěžily v pohádkovém pexesu a výtvarně ztvárnily oblíbenou pohádku.

MEGASTAVBA Z KAPLY

Naši malí stavitelé z oddělení Kopretina se právem chtěli pochlubit se svou megastavbou ROBOT z geniální dřevěné stavebnice Kapla, která umožňuje dětem rozvinout jejich nekonečnou fantazii.

PRVNÍ SNÍH 1. B, 1. C

První sněhové vločky si děti užily jen na chvilku, přesto s obrovskou radostí :-).

GALERIE PODZIMNÍHO TVOŘENÍ
Zachytit krásu, barevnost a náladu podzimu není jen tak, ale našim šikovným dětem se to podařilo! Prohlédněte si jak děti z oddělení Jahoda tvořily jejich povedené výrobky.

PODZIMNÍ VÝROBKY

Děti z oddělení Zvonek celý podzim vyráběly rozmanité podzimní výrobky.

GULLIVEROVY CESTY ŠKOLNÍ DRUŽINOU

V minulém týdnu jsme s prvňáčky četli příběh obra Gullivera a nakonec se děti jím i stali. Ve skupinkách stavěli městečko Liliput. Mrkněte, jak výtečně stavěli městečka i s malými liliputánky.

HURÁ ZA ŠKOLU

Také naše školní družina se zapojila do podpory školního projektu Hurá za školu. Výtvarně ztvárnili své dětské představy o novém vybavení herními prvky a prvotřídně zapojili svou dětskou fantazii. Ve fotogalerii najdete fotky jejich prací.

DÝŇOVÉ TVOŘENÍ

Prvňáčci Vám představují tvořivé odpoledne. Děti vyráběly papírové dýně, koukněte, jak se jim dařilo a jak jim šlo tvoření od ruky.

Školní rok 2020/2021

JAK NA SVĚT PŘIŠLA NOVÁ STOLNÍ HRA

Stolních her děti znají mnoho, a tak vznikl nápad, že si děti z 2.A vytvoří svoji vlastní hru. Po dlouhém diskutování v pracovních skupinkách o tématu hry zvítězilo téma mořský svět. Název nové hry je MOŘSKÝ POKLAD. Před vlastním tvořením děti prolistovaly hromadu encyklopedií, posbíraly potřebné informace, stanovily si pravidla, úkoly a otázky o mořském světě. S nadšením si vyrobily velký herní plán a doplňky.

A nyní? MAJÍ HOTOVO A HRAJÍ 🙂 ….ve fotogalerii najdete fotky

CESTA ZA HARRYM POTTEREM DO ŠKOLY ČAR A KOUZEL

Děti z 2.B se ve školní družině seznamují s mladým kouzelníkem Harrym Potterem a jeho přáteli prostřednictvím knihy Harry Potter a Kámen mudrců. Děti si vyrobily kouzelnickou hůlku, seznámily se se zaklínadly, tvořily sovy Hedviky, malovaly erby bradavických kolejí a hradu a shromažďují si důležité pojmy z knihy. Postupně budeme přidávat fotky do fotogalerie.

ADVENTNÍ KALENDÁŘ

Naše školní družina se zapojila do projektu Adventní kalendář. Dvacet čtyři školních družin z různých koutů republiky sestavilo z vánočních příběhů a pohádek adventní kalendář. A my si každý den jeden tento příběh budeme v družince číst.

KLIDNÝ ADVENT VŠEM

ZDRAVÝ ROK VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

NETRADIČNĚ SPOLEČNĚ

Projekt s finanční podporou Statutárního města Ostrava

Školní rok 2019/2020

DRUŽINA V KOSTKÁCH

Projekt s finanční podporou Statutárního města Ostrava