Dějepisná olympiáda

Dne 23. 11. 2020 se žáci naší školy zúčastnili 50. ročníku školního kola Dějepisné olympiády.

Vzhledem ke kulatinám této soutěže by se slušelo její slavnostní uspořádání, celá soutěž se však netradičně odehrála v domácím prostředí těch, kteří si historii oblíbili a rozhodli se poměřit si síly s ostatními.

Letošním tématem se tentokrát stalo období 16. až 18. století, která se nesla v duchu baroka.

A jak si naši žáci vedli?

Nejúspěšnějším soutěžícím se stal žák 8. B Vojtěch Štěpán, téměř stejně úspěšným byl Daniel Sochacki z 9. B. Jako třetí v pořadí se již do historie této soutěže zapsal David Baran z třídy 8. A.

Nejúspěšnějším řešitelům budou předány věcné ceny, zároveň budou mít možnost reprezentovat naši školu v okresním kole. Ocenění ale si zaslouží i ti žáci, kteří se neumístili na stupních vítězů.

Všem účastníkům této soutěže gratulujeme!

za tým dějepisářů Mgr. Ivana Matějová