Covid na škole a testování

Covid na škole a testování

  • Na naší škole právě probíhá epidemie onemocnění Covid-19. Nejméně v polovině tříd se vyskytl žák, který byl pozitivně testován. Vzhledem k tomu, že KHS má zpotěždění i více než 5 dní, předává tuto informaci zákonným zástupcům třídní učitel. Rodiče se rozhodují, zda si dítě nechají doma i před tím, než mu bude oficiálně nařízena karanténa. KHS pak rozesílá zákonným zástupcům SMS zprávu, aby své děti nechali otestovat PCR testy 5. – 7. den po kontaktu s infikovaným. Pokud mají test negativní, vrací se do školy.
  • Prosíme zákonné zástupce, aby neposílali do školy děti, které projevují znaky infekční choroby.
  • Plošné testování antigenními testy bude opět probíhat v pondělky 22. a 29. 11. Netýká se očkovaných žáků a těch, co nemoc prodělali méně než před půl rokem.