Bo nám to není jedno!!!

Bo nám to není jedno!!!

V pondělí 14. března jsme se stali součástí projektu Bo nám to není jedno!!! Jednalo se o dopolední setkání členů žákovského parlamentu se členy PDMMO (Parlament dětí a mládeže města Ostravy) se zaměřením na rozvoj žákovských parlamentů na školách.

http://pdmmo.cz/

Během dopoledne se žáci poznávali mezi sebou a společně promýšleli nápady, jak vylepšit školní prostředí, jak se zapojit do života školy a být pro ostatní žáky školy užiteční.

Po době online výuky, karantén a omezení setkávání jsme rádi, že za námi 2 členové parlamentu města Ostravy (David a Lucka) přijeli. Podělili se o své zážitky z počátků jejich práce v parlamentu a také o zkušenosti, které jim tato dobrovolná činnost neustále dává. Pomocí zajímavých aktivit žákům nabízeli možnosti, jak lze práci ve školním parlamentu pojmout a jak by mohla do budoucna na naší škole vypadat.

Členové našeho školního parlamentu prožili příjemný a užitečně strávený čas ve společnosti dvou mladých lidí, kteří jsou aktivní a zapálení pro práci pro druhé a jsou ochotni k této činnosti vybízet děti a mladé lidi na školách.

Věříme, že nadšení členů našeho školního parlamentu neopadne do dalších setkání, která nás čekají.  Rady a návody jsme dostali a teď už to bude na nás.