Poznávání krás Jesenicka

Konečně jsme se dočkali!

Ranní cesta 5. června 2023 Pendolinem z Ostravy odstartovala poslední velkou plánovanou akci 9. ročníku – turistický kurz 9. A a 9. B.

Po dobrodružné jízdě s Českými drahami jsme se ocitli v srdci jesenických kopců – v obci Horní Lipové, v penzionu Pod Smrkem. Nebyl by to turistický kurz, abychom se hned po příjezdu nevydali na první výšlap do nedalekého Lesního baru. Obsluhu byste zde hledali marně, ale přesto jste si mohli opéct klobásu či špekáček, osvěžit se nápoji chlazenými v horském potoce.

Předpověď počasí rozhodla o úterním programu, totiž o celodenní túře na 1351 metrů vysoký Šerák. Kromě ohromujících výhledů nám za náročný výstup byly odměnou borůvkové knedlíky či halušky s brynzou na Chatě Jiřího na Šeráku.

Uprostřed týdne jsme relaxovali v poklidném lázeňském městě Jeseník a jeho okolí. Podívali jsme se mimo jiné do vlastivědného muzea, abychom se dozvěděli, jak to bylo s čarodějnickými procesy na Jesenicku v minulosti.

Další den nás zchladily útroby nejmenší jeskyně u nás, jeskyně Na Špičáku. Odpolední čas jsme si pak krátili v nedalekém Faunaparku Horní Lipová, kde byl k vidění páreček tygrů, byli jsme také svědky narození mláděte lamy a nepřeslechli jsme ani křik pumy. Ozvláštněním se stali barevní papoušci Ara vznášející se nad rodinnou ZOO.

Ani se nám nechtělo věřit, že se přiblížil den odjezdu. Cestou domů nám ještě v hlavách doznívaly naše prožitky z uplynulých několika dnů strávených uprostřed čisté jesenické přírody.

Určitě námaha vynaložená při turistických výletech stála za to! Nejenže jsme si odpočinuli od běžných školních povinností, ale především jsme si užili společně strávený čas!

Zapsala: Mgr. I. Matějová, třídní 9. B