Finále TALENTSHOW

Dne 31. 5. 2023 se v Kině Luna uskutečnilo velké finále nultého ročníku soutěže Talentshow, jejímž vyhlašovatelem byl Úřad městského obvodu Ostrava-Jih. Ve dvou kategoriích (1. a 2. stupeň) soutěžilo celkem 10 soutěžících z 5 vysílajících základních škol městského obvodu Ostrava-Jih. Naši školu reprezentovali Mikuláš Mixa (hra na trubku) a Michaela Havlíčková (zpěv). Celkově se soutěžilo v tradičních i méně tradičních kategoriích: zpěv, hra na hudební nástroj, Rubikova kostka, akrobacie, či herecké vystoupení.

Porota zasedla ve složení radních: Martin Bednář, Martina Jarošková a Radim Ivan a hostů: dirigent NDM Marek Prášil, ředitel AVE ART Jaroslav Prokop, ředitelka Kultury Jih Michaela Mahrová a ředitelka Akord a Poklad Darina Daňková. V takto nesouměřitelných kategoriích měli zajisté nelehké rozhodnout o jednom jediném vítězi, a i když soutěžící z naší školy neobsadili první vítězné místo, v takové konkurenci si počínali fantasticky a my za to velmi děkujeme.  Doufáme, že si právem užijí hodnotných cen, které do soutěže věnoval vyhlašovatel. Už nyní se těšíme na další ročník a lovení talentů ve školním kole.

Mgr. K. Havránková

Foto: Martin Grobe