Recitační soutěž

Ve čtvrtek 2. 3. změřilo své síly 11 účastníků školního kola recitační soutěže pro žáky 6. – 9. tříd. Po delší odmlce jsme se rozhodli tradici recitačních soutěží na druhém stupni oživit a nutno podotknout, že pilotní pokus nedopadl vůbec špatně. Na pomyslných stupíncích vítězů povstaly žákyně:

Tereza Stašová z 8. A (3. místo),

Jana Ondruchová z 6. A (2. místo)

a Viktorie Šarinová z 9. A (1. místo).

Poslední dvě jmenované budou naši školu reprezentovat v oblastním kole, které proběhne ve dnech 16. -17. 3. Držíme palce a děkujeme spolku Pod Šeříkem za poskytnutí finančních prostředků na nákup cen pro vítěze. Za předmětovou komisi českého jazyka se už nyní těšíme na další ročník soutěže, protože jak praví klasik: „Poezie byla stvořena k cílům vyšším, jako něco, co povznáší člověka nad mělčiny dne a zvedá jeho mysl, oživuje fantazii, sytí sen.“