Soutěž Kdo zná a umí, ten si píská – 1. místo

Soutěž Kdo zná a umí, ten si píská – 1. místo

Dne 1. března 2023 se žáci 8. A a 8. B naší školy zúčastnili v Kulturním domě K  –  TRIO 15. ročníku tradiční soutěže Kdo zná a umí, ten si píská.

S dalšími soutěžícími z vice než 25 ostravských základních škol si naši žáci během dvouhodinové soutěže vyzkoušeli dovednosti potřebné u některých profesí a oborů, jako např. ošetřovatel, elektrotechnik, kuchař – číšník, zahradník, bezpečnostně právní činnost a další.

Zatímco soutěžící týmy měly plno práce se zvládnutím nelehkých úkolů, ostatní spolužáci mohli kromě povzbuzování zhlédnout doprovodné programy, nechybělo tak míchání koktejlů, aranžování květin, ale i ukázka práce vězeňské služby s využitím psovoda a jeho vycvičeného psa.

Soutěžící družstvo ve složení:

Dvorský Štěpán, Mainuš Patrik, Morong Jakub, Rezek David, Řehulková Veronika a Tereza Zálubská si odnesli cenu nejvyšší – 1. místo.

Výhercům gratulujeme!

Dalším dvěma družstvům děkujeme za účast v soutěži.

Ať už šlo soutěžící nebo diváky, všichni odcházeli s novými informacemi i zkušenostmi z oblasti světa práce.

 

Zapsala: Mgr. I. Matějová, kariérový poradce