Čtenářská dílna z projektu Kapuce od mikiny

Čtenářská dílna z projektu Kapuce od mikiny

Naše škola se zapojila do projektu Kapuce od mikiny určeného pro žáky Moravskoslezského kraje. Cílem je zaměřit se na rozvoj čtenářské gramotnosti u žáků s využitím různých metod kritického myšlení.

A tak v úterý 13. prosince se žáci 9. B ve čtenářské dílně seznámili s knihou nazvanou stejně jako celý projekt – KAPUCE OD MIKINY. Tvoří ji 15 povídek od známých českých autorů. Všechny povídky týkající se života dnešních náctiletých jsou rozdělené do několika tematických okruhů.

Deváťáci se v příjemném prostředí školní čítárny s chutí začetli do povídky Aleny Mornštajnové Hausbót a společně se zamýšleli nad možnostmi řešení situace, do níž se hlavní hrdina neplánovaně dostal, a dotkli se zároveň tématu dodržování a porušování pravidel.

Čas vyhrazený této čtenářské lekci sice rychle utekl, ale povídkové knihy v čítárně zůstanou a už teď čekají na další mladé čtenáře.

 

Napsala: Mgr. I. Matějová, vyučující českého jazyka