Olympiáda v českém jazyce

Školní kolo Olympiády v českém jazyce už zná svého vítěze!

Ve středu 29. 11. změřilo své síly 16 vybraných žáků z osmých a devátých tříd ve školním kole Olympiády v českém jazyce. Soutěž byla rozdělena na část gramatickou a slohovou – v té psaly děti libovolný slohový útvar na téma: Co se mi líbí/nelíbí na listopadu. Na pomyslných stupíncích vítězů se umístily 3 žákyně z 9. A: na 1. místě Denisa Nikolová, na 2. místě Elen Pěčonková a na 3. místě Eliška Ondruchová. První dvě jmenované budou naši školu reprezentovat v okresním kole na jaře následujícího roku. Ceny do soutěže jsme slavnostně předali ve středu 14. 12., za poskytnutí finanční částky děkujeme nově vzniklému spolku Pod Šeříkem. Postupujícím přejeme mnoho úspěchů a všem zúčastněným děkujeme za aktivitu.